ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ
ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

צער עלי חים מעודכן

כנס ZOOM בנושא: צער בעלי חיים

מכון התורה והארץ יקיים פגישת zoom בנושא צער בעלי חיים עם הפנים לעתיד. הכנס יתקיים בתאריך י״ד באלול תש"פ (3.9.2020) בין השעות 16:30-19:00 ויעסוק במגמות העכשוויות ביחס לצער בעלי חיים. בכנס יתבררו סוגיות חשובות בנושא מעמד בעלי החיים אל מול בני האדם, נעסוק בראוי ובמצוי, בהשלכות ובמבט לעתיד.

תמונה לניוזלטר

חידון ידיעת הארץ ומצוותיה ה-6

ההרשמה לחידון ידיעת הארץ ומצוותיה ה-6 בעיצומה! חזקים בידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ? הצטרפו לאתגר ארץ-ישראלי אמיתי! חידון נושא פרסים העוסק במשניות זרעים, עם תוספות והרחבות: היסטוריה וגאוגרפיה ארץ ישראלית, דמויות חכמי ישראל ועוד. הפרס הראשון: 5,000 ש"ח! ההרשמה מגיל 18 ומעלה.

Whatsapp Image 2020 08 27 At 13.55.11

שנת מעשר עני

שנת ה'תשפ"א הבעל"ט היא השנה השישית ממחזור השמיטה. שנה זו על פי ההלכה היא שנת מעשר עני, היות שמפרישים מגידולי שנה זו מעשר עני במקום מעשר שני, מלבד ההפרשות הנהוגות בכל שנה (תרומה, מעשר ראשון ותרומת מעשר). המנויים ב'בית האוצר' על מעשר ראשון ומעשר עני מבצעים את הנתינה באמצעות קרן 'בית האוצר'.

Whatsapp Image 2020 08 26 At 15.37.53

סיור הלכתי מקצועי במושב נווה

החודש, נערך סיור הלכתי-מקצועי של חברי מכון התורה והארץ יחד עם החקלאים והנהלת המושב 'נווה', במטרה לעמוד על ההתמודדויות ההלכתיות שלהם בכל ענפי החקלאות שבמקום. בסיור ניתן מענה הלכתי ומקצועי בנוגע לתחומים שונים במצוות התלויות בארץ, וכן נדונה ההיערכות של המשק לשנת השמיטה הקרובה.

מכון TV

הכלאה

אורך הסרט: 3:22 ד'

כיצד מפתחים זנים חדשים של פירות וירקות? מוזמנים לצפות וללמוד על תהליך ההכלאה ועל ההבדל בין הכלאה להרכבה.

מכון התורה והארץ לשירותך

Fruit 3036563 640 (1)

אנציקלופדיה הלכתית- חקלאית:

דילול פירות וירקות- צורת הגידול של חלק מעצי הפרי וחלק מירקות הגינה מביאה לכך כך שהרבה מפרחי הצמח מופרים והופכים לחנטים ואחר כך לפירות. חנטה טובה של פרחי הצמח היא תנאי כמעט הכרחי לקיום, ריבוי ושתילה, של זן פרי או ירק מאכל.

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק