ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

משתלה ראשונה בפיקוח הלכתי ומקצועי של מכון התורה והארץ

משתלה ראשונה בפיקוח הלכתי ומקצועי של מכון התורה והארץ

המודעות של הציבור לנושא של נטיעת עצי פרי "כשרים" הולכת וגוברת. במכון התורה והארץ מתקבלות פניות רבות בנושא, אולם גם לאחר מתן מענה מקצועי, רבים מתקשים לרכוש שתילים שהורכבו בהיתר ושיש ודאות לגבי מניין שנות הערלה שלהם.

כדי לתת מענה לצורך זה, החל מכון התורה והארץ בתכנית לפיקוח הלכתי ומקצועי צמוד, במשתלות המשווקות עצי פרי לציבור הרחב. 

כבר בקרוב תפעל בע"ה משתלה ראשונה בפיקוח הלכתי ומקצועי של מכון התורה והארץ, והציבור יוכל לרכוש עצי פרי ללא חשש ערלה וכלאים. כאשר העצים הראשונים יהיו מוכנים לשיווק, בעוד מספר שבועות, נפרסם זאת באתר של המכון.

להרחבה לחץ כאן>>

 

 

בקרוב: קומיקס חדש לילדים מבית התורה והארץ

בקרוב: קומיקס חדש לילדים מבית התורה והארץ

בימים אלו מסתיימת כתיבת ספר ילדים חדש ומרתק במכון התורה והארץ. הספר עוסק בנושא קיימות, אחריות סביבתית ואחריות חברתית, ומביא את סיפורם של חבורת נערים שנשלחים למסע במדינות העולם במטרה ללמוד מהם על חסכון באנרגיה, שמירת הסביבה וגם לסייע להם להתמודד עם קשיים סביבתיים וחברתיים שקיימים במדינתם.

את הקומיקס כותבת ומאיירת דקלה שגיב, מחברת הקומיקס "למכירה" שיצא בהוצאת מכון התורה והארץ לפני כשנתיים. בכתיבת הספר שותפים צוות רבני המכון ואנשי המקצוע בתחום החינוך וההסברה. 

הפרקים הראשונים של הספר זמינים באתר הילדים של מכון התורה והארץ, ונשלחו בגליונות הניוזלטר "אמיתי בארץ המצוות" שיצא במהלך השנה האחרונה.

לצפייה לחצו כאן>>

 

מכון TV

בחשוון מצפים לגשם אורך הסרט: 2:33 ד'

מכון התורה והארץ לשרותך

משחק מחשב חדש ומאתגר בנושא כלאיים

מכון התורה והארץ השיק לאחרונה משחק חדש בנושא כלאיים. השחקן הוא חקלאי שזורע מיני ירקות שונים ומספק תוצרת חקלאית לשוק המקומי, הזריעה נעשית באמצעות מכונה אוטומית ועל החקלאי להקפיד שהזרעים השונים נזרעים במרחק הנדרש כדי שלא יווצרו כלאיים, בנוסף יש לחקלאי כלים שונים לעקור כלאיים, לבניית גדרות הפרדה ועוד. המשחק זמין באתר הילדים של מכון התורה והארץ.

 

 

מבצע לידידי מכון התורה והארץ לזמן מוגבל:


סט באהלה של תורה מאת הרב יעקב אריאל ב200 ש"ח בלבד, המבצע בתוקף עד ט"ו כסלו.
שו"ת באהלה של תורה , מאת הרה"ג יעקב אריאל- 6 כרכים הכרחיים בכל בית בישראל. מאמרים ותשובות, בענייני יורה דעה, אבן העזר, חושן משפט, אורח חיים והלכות מדינה. בהוצאת מכון התורה והארץ.

 

 

לרכישה לחץ כאן>>