ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ
ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

תורה וארץ 335

תכנית לימוד 'תורה וארץ'- מחזור ז' יוצא לדרך

תורה וארץ - לימוד שמעמיק שורשים: מכון התורה והארץ מזמין אותך ללמוד ולהתמחות בנושא המצוות התלויות בארץ ולהיות שותף בחיזוק הקשר לארץ ישראל ולמצוותיה בדור הגאולה.

באנר 335

עוד לא נרשמתם לחידון התורה והארץ?

הזדמנות אחרונה להירשם לחידון. בימים אלו אנו סוגרים את ההרשמה לחידון הארץ ומצוותיה השישי, ההרשמה תיסגר בתאריך ז' חשוון. עד כה, נרשמו גברים ונשים מכל רחבי הארץ לחידון נושא הפרסים, ויעסוק בנושאי ידיעת הארץ ובמצוות התלויות בארץ. 

תמונה אלקנה פרידמן זוכה חידון תשפ

אלקנה פרידמן, זוכה בחידון התש"פ

"נעניתי לאתגר, ללמוד ולדעת לעומק נושאים בצורה שאחרים לא תמיד נחשפים ומתעמקים בהם. נהניתי מאוד מחוברת המושגים- לימוד גם מהמקורות וגם מהשטח, שמאוד התחברתי אליו". החידון הוא הזדמנות לאתגר לימודי מרתק, וכולל פרסים ומלגות למצטיינים.

 

תמונה מתן קצין זוכה חידון תשעט

מתן קצין, זוכה בחידון התשע"ט

"סדר זרעים זה דבר שלא לומדים ברצינות, ובזכות החידון לא רק שלמדתי אותו ברצינות, אלא אני זוכר אותו כמו שצריך, גם היום". אם גם אתם רוצים להרחיב את עולם המושגים והידע שלכם בנושא מצוות התלויות בארץ ועוד, הירשמו לחידון- ההרשמה מגיל 18 ומעלה.

מכון TV

האם צמח הפטל הוא ירק או עץ?

אורך הסרט: 2:01 ד'

לפני שנים נדרשו הפוסקים לענות על השאלה האם להגדיר את צמח הפטל לירק או כאילן. מוזמנים לצפות בסרטון ולגלות מהי הגדרתו של הפטל לדיני ערלה ומה מברכים עליו.

מכון התורה והארץ לשירותך

Whatsapp 1212017 335

נפתחה קבוצת WhatsApp לשאלות הלכתיות-מקצועיות עבור בעלי גינות בציבור הרחב

בעלי גינות נתקלים בשאלות רבות הקשורות במצוות התלויות בארץ. הקבוצה באה לתת מענה מיידי מרבני המכון לשאלות אלו, ואנו רואים חשיבות רבה בעיתוי, שנה לפני השמיטה, כך הקבוצה תלווה את בעלי הגינות במהלך ההכנות הנדרשות לשמיטה, ובשמיטה עצמה תנחה את ההתנהלות המותרת בגינה.

צעבח335 221

הרצאות מתוך כנס צער בעלי חיים תש"פ

למי שפספס- כנס צער בעלי חיים שעסק במגמות העכשוויות ביחס לצער בעלי חיים. בכנס התבררו סוגיות חשובות בנושא מעמד בעלי החיים אל מול בני האדם, בראוי ובמצוי, בהשלכות ובמבט לעתיד. כיצד עלינו להתייחס לבעלי החיים על פי התורה? מה זה בשר מבוסס תאים? כיצד אפשר לשפר את תנאי החיים של בעלי החיים? כמה כסף אני חייב להוציא עבור בעל החיים שלי?

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק