תולדות הרמב"ן - כריכה קשה

תולדות הרמב"ן - כריכה קשה

ויכוח הרמב"ן, אגרות הרמב"ן מארץ ישראל. בהוצאה מחודשת עם תיקונים ותוספת הערות. הרב ראובן מרגליות

מחיר:   40 ₪
מבצע:  30 ₪
משלוח: חינם
אזל מהמלאי

הרב ראובן מרגליות היה גם תלמיד חכם גדול וכתב ספרים רבים, ביניהם ספרי פרשנות על הש"ס ('מרגליות הים' למסכת סנהדרין ועוד) וגם חוקר דגול. בהיותו הספרן הראשי של ספריית הרמב"ם בתל אביב הוא היה קרוב לספרות התורנית הענפה וכן לספרי המחקר המודרניים בחכמת ישראל.

הספר שלפנינו מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשון והעיקרי הוא 'תולדות הרמב"ן' שבו הרב מרגליות מתאר את אישיות וסוקר את מפעלו האדיר של הרמב"ן. הסקירה משופעת בהערות רבות ובמקורות מספרי הרמב"ן עצמו, מספרי ראשונים אחרים וכן מספרות המחקר שאינה מוכרת וידועה אף לחוקרים רבים. החלק השני 'וויכוח הרמב"ן', הוא ספר שכתב הרמב"ן בעקבות הוויכוח הפומבי שהיה לו עם המומר פאבלו ושאר אנשי הכמורה בפני מלך ספרד בתקופתו. הוויכוח נסוב סביב האמונה במשיח בדת הנוצרית ואשר מבררת את ההבדלים שבין הדת היהודית לבין זו הנוצרית. החלק השלישי – ספר 'אגרות ארץ ישראל', הן כמה אגרות שכתב הרמב"ן בהגיעו לארץ ישראל, ואשר מבטאות את כיסופיו של הרמב"ן לארץ ישראל. כל אלו משולבים בהערות ציונים ומקורות של הרב ראובן מרגליות.

הרב איל בן דוד, שהיה חוקר במכון התורה והארץ, בדק את המקורות, תיקן את הטעויות, הוסיף הערות משלו ופתח את ראשי התיבות. עזרו על ידו חברי המערכת ממכון התורה והארץ, הרב יהודה הלוי עמיחי, הרב יואל פרידמן והרב שי לוי שעזרו והעירו הערות משלהם.

הרב אייל בן דוד מוציא כעת מתחת ידו דבר מתוקן בכלי מתוקן, ספר שיש בו חשיבות להכרת תולדות הרמב"ן, תקופתו וכן היחסים בין הדת היהודית לדת הנוצרית.

toraland whatsapp