אסיף- כתב עת תורני חדש לישיבות הסדר

כתב העת ייצא על ידי איגוד ישיבות ההסדר ויהיה פתוח לכל עולם הישיבות הציוני דתי. בין הנושאים שיידונו בו- גמרא, הלכה ומחשבה.

| טבת תשע"ג
אסיף- כתב עת תורני חדש לישיבות הסדר

קבוצה של תלמידי ישיבות ורבנים מישיבות מגוונות מרחבי הארץ שמה לה למטרה להקים כתב עת חדש, "אסיף" שמו. כתב העת ייתן במה לתלמידי הישיבות הציוניות ויפרסם מאמרים תורניים ברמה גבוהה.

 

יוזמי הרעיון אייל רזניקוביץ' מישיבת ירוחם ואברהם סתיו מישיבת הר עציון, החליטו להקים כתב עת משותף לכל הישיבות על מנת להדגיש את המאחד ולא את המפריד. בראש מערכת כתב העת יעמוד הרב שמואל אריאל, ר"מ בישיבת עתניאל ובנו של הרב ישראל אריאל ממכון המקדש. לכתב העת הוקמה גם ועדה מייעצת של רבנים מישיבות שונות. איגוד ישיבות ההסדר נתן חסות לכתב העת והדבר יבוא לידי ביטוי בעיקר בפן הניהולי והאירגוני.

 

מרכז המערכת, הרב שמואל אריאל, הסביר בראיון על אחת הסיבות לכתיבה לכתב העת: "אנחנו דוגלים - ובצדק - בלימוד של תורה לשמה, ולאו דווקא על מנת להגיע לתוצאה מידית. אבל לפעמים הדברים נתפשים כאילו בבית המדרש אין צורך כלל להגיע למסקנות וסיכומים; הלימוד הוא לשם הלימוד, וכאשר עוברים מסוגיה לסוגיה - כבר לא חשוב לקחת את מה שלמדת בסוגיה הקודמת. בתחומי הגמרא בעיון, התנ"ך והמחשבה, יש לא פעם תחושה של הפלגה במים שאין להם סוף, בלי מטרה של ידיעה מבוררת.

 

הסיכום והסידור הללו נחוצים לא רק בשביל הזיכרון, אלא גם בשביל עצם הבהירות. לא פעם הלומד מרגיש מעורפל; מופיעים בסוגיה הרבה קושיות ותירוצים, ומרוב עצים הוא לא רואה את היער."

 

"אסיף" אמור לצאת לאור אחת לשנה, בחודש אלול.  

toraland whatsapp