רבני התפוצות בביקור במכון התורה והארץ

רבני התפוצות בביקור במכון התורה והארץ

מעל 100 רבנים מרחבי העולם ביקרו אתמול ב'מכון התורה והארץ' וסיירו בישוב שבי דרום של מגורשי גוש קטיף. "מרגש לראות חקלאים יראי שמיים שמפריחים את הנגב"

|

כ-130 רבנים מכל רחבי העולם הגיעו אמש לסיור במכון התורה והארץ הפועל בישוב שבי דרום שהקימו מגורשי כפר דרום. הרבנים, מבקרים בישראל במסגרת המחלקה לשירותי דת של ההסתדרות הציונית העולמית.

במהלך הביקור קיימו הרבנים לימוד משותף בהנחיית הרב יהודה עמיחי והרב יואל פרידמן, מרבני מכון התורה והארץ, ועסקו במצוות התלויות בארץ. בהמשך ביקרו הרבנים בחממות ובשטחים החקלאיים של הישוב, שם שמעו דברי הסבר מחקלאים ומהאגרונום יוסי אושר.

"מדובר ברבנים מארה"ב, קנדה, צרפת, בלגיה, הודו, מדינות חבר העמים, פורטוגול, אורגוואי ועוד, הם ראו את הפעילות שלנו, את ליווי החקלאים, למדו על החקלאות המודרנית ופגשו את רבני המכון, אגרונומים והחקלאים עצמם", אומר אוריאל נחום ממכון התורה והארץ. "הם מאוד התפעלו לראות איך חקלאים מתאמצים ומקיימים את השמיטה בכל דרך, ושמחו לפגוש חקלאים יראי שמיים שעובדים בליווי הלכתי צמוד. בנוסף, לראות באדמות הנגב ישובים גדלים ופורחים, במיוחד אחרי גירוש גוש קטיף, היה מאוד מרגש עבורם".

במכון התורה והארץ מציינים כי הרבנים נחשפו בביקור לפרויקט "מעמד הקהל" ליהדות התפוצות, אותו החלו לקדם במכון לקראת חג הסוכות הבא. הרבנים הביעו עניין בפרויקט, הצפוי לאחד למעמד מיוחד את יהדות התפוצות עם היהודים המתגוררים בארץ ישראל, ובמכון התורה והארץ ימשיכו לעמוד עמם בקשר סביב הנושא.