ארץ ושמים- סדרת דרמה עלילתית

בימים אלו שותף מכון התורה והארץ להקמה מחדש של מושבה עברית צעירה ושמה "עקרון". באולפני ערוץ מאיר לילדים, עובדים בחודשים האחרונים במרץ על מנת לשחזר את המושבה מהימים שלפני קום המדינה, כחלק מתהליך ההפקה של סדרת דרמה עלילתית לילדים בשם "ארץ ושמים"

| סיוון תשע"ד
ארץ ושמים- סדרת דרמה עלילתית

בימים אלו שותף מכון התורה והארץ להקמה מחדש של מושבה עברית צעירה ושמה "עקרון". באולפני ערוץ מאיר לילדים, עובדים בחודשים האחרונים במרץ על מנת לשחזר את המושבה מהימים שלפני קום המדינה, השחזור המרתק הוא חלק מתהליך ההפקה של סדרת דרמה עלילתית לילדים בשם "ארץ ושמים" המופקת בשיתוף עם מכון התורה והארץ.

הסדרה מביאה את סיפורם של המתיישבים הראשונים בעקרון, לימים מזכרת בתיה, שרוצים לבנות, לנטוע, וליישב את הארץ האהובה, ובדרך מתמודדים עם אתגרים רבים ועם הקשיים שהיו מנת חלקם של החלוצים העבריים.

הימים ימי השלטון הטורקי, ופקידי השלטון עושים כל שביכולתם כדי להקשות על היהודים לבנות את ארצם. המושבה הצעירה מתפרנסת בדוחק מחקלאות ונמצאת במאבק קיומי, לצידם עומדים שליחי הברון שמספקים תמיכה כלכלית למושבה הצעירה.

כשמגיעה שנת השמיטה מתפתחת מחלוקת נוקבת בין אנשי עקרון, האם עליהם לקיים את השמיטה ככתבה, ולהפקיר את השדות והיבול לשנה שלמה? או שעליהם להמשיך בעבודה כדי לאפשר את קיום היישוב הצעיר? ואיך יגיב הברון להחלטתם? האם ימשיך לתמוך בהם במידה וישבתו במשך שנה שלמה? ואם לא, כיצד תתקיים המושבה?

סיפור של אמונה, אהבת הארץ ואהבת תורה, בהפקה צבעונית ועשירה שלוקחת את הצופים למסע בעקבות הארץ ומצוותיה, ובראשם, שנת השמיטה.

1

Ulpan

Ulpan2

*צילום: אדוה שושן*