פורום חותם: העונש החמור לפולארד לא מגיע לו, וצריך להוציא אותו משם מיידית

במכתב בהול לראש הממשלה פונה פורום חותם לנתניהו ושגרירות ארצות הברית: "יונתן פולארד בשליחותו עשה מעשה להצלת מדינת ישראל מסכנה נוראה. העונש החמור לפולארד לא מגיע לו, וצריך להוציא אותו משם מיידית"

| טבת תשע"ד
פורום חותם: העונש החמור לפולארד לא מגיע לו, וצריך להוציא אותו משם מיידית

בעקבות פרשת ההאזנות של ממשל ארצות הברית נגד בכירים בממשלת ישראל בהם ראש הממשלה נתניהו, הוציא הבוקר פורום חותם המאגד את מכוני ההלכה והתורה המובילים מכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו ושגרירות ארצות בו נכתב: "לאדם שיצא בשליחות עם ישראל ישנו דין מיוחד, וחובתנו לפדותו היא מעבר למציאות הרגילה של שבוי, מאחר שאנו ערבים לו. במיוחד כאשר מדובר באדם שפעל מתוך אחריות עצומה להצלת מדינת ישראל מסכנה נוראה, באדם שהוא שליח של כולנו, שליח מצוה, ואנחנו ערבים לו! 

אנחנו אומרים לארה"ב: יהונתן פולארד הוא אחינו, אנחנו ערבים לו ודורשים את שחרורו. הוא עשה מעשה מוסרי להצלת ישראל מסכנות גדולות. עלינו לזעוק ולהזעיק, ושהזעקה תקיף את הארץ כולה והעולם כולו מקצה אל קצה, עד שחרורו של אחינו יהונתן. ויהי רצון שנזכה שיתקיים במהרה בימנו: "וּפְדוּיֵי ד' יְשֻׁבוּן וּבָאוּ צִיּוֹן בְּרִנָּה, וְשִׂמְחַת עוֹלָם עַל ראשָׁם, שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה יַשִּׂיגוּ וְנָסוּ יָגוֹן וַאֲנָחָה" (ישעיה,לה,') מצוות פדיון שבויים נחשבת  כמצווה החשובה ביותר מכל המצוות שבין אדם לחברו ומכל מצוות הצדקה היא הדרגה החשובה ביותר, כדברי הרמב"ם בהלכות מתנות עניים פרק ח' הלכה י': "פדיון שבויים קודם לפרנסת עניים ולכסותן, ואין לך מצוה גדולה כפדיון שבויים. שהשבוי הרי הוא בכלל הרעבים והצמאים והערומים, ועומד בסכנת נפשות, והמעלים עיניו מפדיונו - הרי זה עובר על: לא תאמץ את לבבך ולא תקפוץ את ידך, ועל לא תעמוד על דם רעך, ועל לא ירדנו בפרך לעיניך, ובטל מצות: פתח תפתח את ידך לו, ומצות וחי אחיך עמך, ואהבת לרעך כמוך, והצל  לקוחים למוות והרבה דברים כאלו, ואין לך מצוה רבה כפדיון שבויים.

לגבי יהונתן פולארד – העונש החמור לא מגיע לו, וצריך להוציא אותו משם מידית . חובתנו להצלת פולארד, הינה יותר מפדיון שבויים רגיל, ואין לכרוך בכך שום ויתור מדיני כזה או אחר.