הַצֵּל לְקֻחִים לַמָּוֶת

הַצֵּל לְקֻחִים לַמָּוֶת צילום: צילום מסך - חדשות 12

לקראת יום השנה לפטירת הרב אלישע וישליצקי זצ"ל(בכ"ה טבת) מצ"ב קישור לתפילתו להצלת יהונתן פולארד

מערכת למעשה | טבת תש"פ

הַצֵּל לְקֻחִים לַמָּוֶת (משלי כד יא)   

לאחרונה ביקשו מאוד יהונתן ואסתר פולארד, להרבות בתפילות לרפואתם והצלתם השלמה של  יהונתן בן מלכה ואסתר יוכבד בת רייזל ברכה פולארד. 

בחודשים האחרונים התגלתה מחלה קשה אצל אסתר פולארד (סרטן בפעם השלישית), היא עוברת כעת טיפולים קשים, והגעתם לארץ משמעותית מאוד להצלת חייה.

בקשתם מאיתנו היא להתפלל לרפואתם והצלתם השלמה, 

ועל כן כל כך חשוב להתפלל על כך בציבור וביחיד, כדברי הגמרא בברכות י"ב:  

"וְאָמַר רַבָּה בַּר חִינְנָא סָבָא מִשְּׁמֵיהּ דְּרַב: כָּל שֶׁאֶפְשָׁר לוֹ לְבַקֵּשׁ רַחֲמִים עַל חֲבֵירוֹ וְאֵינוֹ מְבַקֵּשׁ נִקְרָא חוֹטֵא..."

 

תזכורת קצרה בעניין יהונתן ואסתר פולארד:

לפני כ-4 שנים, בח' בכסליו תשע"ו, לאחר ריצוי מלא של כל תקופת מאסרו - 30 שנה בכלא האמריקני, השתחרר יהונתן פולארד מהכלא בתנאים מגבילים בארה"ב, לאחר כמחצית חייו בכלא האמריקאי. כל זאת רק משום שהעביר מידע בטחוני קריטי לישראל, שהציל יהודים רבים מסכנות ביטחוניות קשות. לצערנו השמחה ביציאתו מהכלא הייתה מהולה בכאב שהצדק לא נעשה, ופולארד ישב לפחות 20 שנה יותר מדי, כך שחלק עצום ומשמעותי של חייו נלקח ממנו. בנוסף לכך נאסרה עליו היציאה מארה"ב בשנים הקרובות, 

וכן הגבלות נוספות: הוא נדרש לענוד אזיק אלקטרוני כל הזמן, להישאר בביתו בין השעות שבע בערב לשבע בבוקר, לא לצאת מהאזור המצומצם בו הוא גר, וחל עליו איסור חמור לגשת לרשת האינטרנט.

במהלך השנים התדרדר מצבו הבריאותי של יהונתן. בשנים האחרונות בכלא, אושפז יהונתן שש פעמים בטיפול נמרץ, וסבל ממחלות רבות. לאחר שחרורו קיבל יהונתן טיפול רפואי ומצבו השתפר, אולם הוא עדיין סובל מבעיות רפואיות שונות.

במשך כל הזמן, וגם כיום, נמשכים המאמצים השקטים לאפשר את הגעתם של יהונתן ואסתר פולארד ארצה. נזכיר שעשרות אנשי ממשל, בטחון ומשפט אמריקאים, פנו בשנים שלפני שחרורו לנשיא אובמה בבקשה לקציבת עונשו של יהונתן ושחרורו, וקבעו כי תקופת מאסרו הארוכה הייתה חסרת תקדים ופרופורציה (פי 6 מהמקובל בארה"ב!), כי החמרת העונש נבעה מאשמות שווא שהוכחו כלא נכונות, וכי בשחרורו אין שום סיכון ביטחוני. תמיכת הבכירים האמריקנים בשחרור פולארד הייתה ללא תלות בדברים אחרים, מתוך הבנה ששחרורו מתבקש ומתחייב כצדק ותיקון עוול, והדבר כמובן מתבקש בממשל הידידותי כיום של הנשיא טראמפ.  

תפילה מורחבת  - להצלתם ורפואתם השלמה של יהונתן ואסתר פולארד