כשרות של פניניה

שאלה

שלום לכבוד הרב.
אני נמצא באפריקה, לתקופה ארוכה, ויש לי בחצר פניניות, המכונות גם "עוף גינאה".
האם העוף כשר, כך שמותר לאכול את ביציו? (אין לי אפשרות לשחוט).

תשובה

לחלק מהעדות/קהילות יש מסורת על כשרות הפניניה ואכלוה, ולחלק אין מסורת על כך וצריך לשאול את הרבנות הראשית על כך.

הרב יעקב אריאל |