שמיטה במוסדות חינוך

מדריך לחוות לימודיות

מדריך הכולל הנחיות הלכתיות ומקצועיות לחוות לימודיות לקראת השמיטה, להורדה והדפסה בקובץ pdf לחץ כאן.

תכניות חינוכיות לשמיטה

חוברת המרכזת את התכניות חינוכיות לשמיטה מבית 'מכון התורה והארץ'. תכניות אלו נבנו בשיתוף של אנשי חינוך ורבנים על מנת לחבר את התלמידים לשנת השמיטה, לערכיה ולמצוותיה. אנו מאמינים כי לימוד הבא מתוך חוויה יוצר סקרנות, מופנם בקלות ומשאיר רושם לשנים רבות. לצפייה בקטלוג לחצו כאן.

מערכי שיעור לשמיטה

מערכי שיעור וחומרי עזר להדרכה בנושאי השמיטה מבית מכון התורה והארץ.

שמיטת הארץ

אתר אינטרנט לימודי-חוויתי לילדים. באתר סרטים מקוריים בהפקת המכון המלמדים את עקרונות השמיטה בצורה מעניינת, שיעורים אינטראקטיביים משולבים במשימות וחידונים, ומשחקי מחשב מהנים ומאתגרים העוסקים בנושאים הנלמדים. האתר משמש גם כאתר מלווה לתכנית הלימוד לחמ"ד.

ערכת שיעורים

מכון התורה והארץ מגיש שלושה מערכי שיעור העוסקים במעמד ההלכתי של פירות וירקות בשנה השביעית. מערכים אלו נועדו לשמש כבסיס לשיעורים הלכתיים לקהילות ובתי הכנסת, לקראת השמיטה ובמהלכה.

עניין שמיטה

לומדה ומשחקי מחשב חווייתיים לילדים העוסקים בהלכות השמיטה, טעמיה ומקורותיה. הפקה חדשה למשחקים ושיעורים אינטראקטיביים המבוססים על התקליטור 'עניין שמיטה'.

חוויה בשמיטה

מרכז מבקרים פעיל ללימוד חווייתי על שנת השמיטה. במרכז מתקיימות פעילויות לילדים ונוער, תחנות אתגריות, יצירה, סיורים, משחקים, תערוכות וסרטים המשלבים לימוד מהנה והתנסות חווייתית, והכל בלב חווה חקלאית גדולה בכפר הירוק.

סדרת דרמה לילדים

לקראת השמיטה, מכון התורה והארץ מפיק בשיתוף עם ערוץ מאיר, סדרת דרמה עלילתית לילדים. סיפור של אמונה, אהבת הארץ ואהבת תורה, בהפקה צבעונית ועשירה שתיקח את הילדים למסע בעקבות השמיטה.

הרצאות לנוער

אחרי 2000 שנות גלות, עם ישראל שב לנחלתו. אנחנו זוכים לנהל מדינה, צבא, כלכלה- חיי אומה. ויותר מכך, אנו זוכים לקיים את המצוות התלויות בארץ ובראשם את שנת השמיטה. רבני מכון התורה והארץ בסדרת הרצאות מרתקות המיועדות לבני נוער, אולפנות וישיבות. ההרצאות  משולבות בסרטונים, מצגות ואפשרות לסיורים לימודיים להבנה ולהמחשה של פרטי ההלכות והרעיונות העומדים מאחורי שנת השמיטה. להזמנת הרצאה אליכם 08-6847325

משבע עד שבעים ושבע

סיפור לשמיטה בהפקת מכון התורה והארץ: יענקלה בן השבע, זוכה לעלות לארץ עם סבו בעלייה הראשונה ונאלץ להשאיר מאחוריו חלק מבני משפחתו ובהם סשה, בן דודו האהוב. לאחר שבעים שנה, כשיענקלה הוא כבר סבא לנכדים, הוא מקבל הודעה משמחת, בן דודו סשה עולה לארץ.

  • 1
  • 2
toraland whatsapp