ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ
ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

שיט 2

שטים בשמיטה

בחול המועד פסח יתקיים שייט ביעור מעשרות חווייתי לכל המשפחה- הצטרפו אלינו לחוויה משפחתית מיוחדת במינה של קיום מצות ביעור מעשרות, מצוה נדירה שחלה בפסח של שנת השמיטה, ודרכה כל המשפחה תתחבר לשמיטה ולשאר המצוות התלויות בארץ.

Money 6692564 1280

שמיטת כספים- מיזם ייחודי

לקראת שמיטת הכספים מכון התורה והארץ ממשיך במיזם 'נדיבי ארץ' שבו מלווים הלוואה לקרן על-מנת שהלוואה זו תישמט בסוף השמיטה, כאשר כנגד כל סכום שאדם משמט יש כמה בנקים שמוסיפים סכום דומה וכך מסייעים למשפחות לצאת ממעגל החובות. 

Bowl Of Fruit In Rain 4125348 640

ביעור מעשרות

ביעור מעשרות מתקיים פעם בשלש שנים: בחג הפסח בשמיטה ובשנה הרביעית. את המעשרות יש לבער עד לשביעי של פסח, ויש מחמירים להקדים עד לערב חג הפסח. מכון התורה והארץ הכין עבורכם דף נחיתה מעוצב עם כל המידע המפורט בנושא

Screenshot 8

כנס גננים

עשרות גננים מרחבי הארץ הגיעו לכנס 'גינון בשמיטה' של מכון התורה והארץ. הכנס עסק באתגרי הגננים בשנת השמיטה ובפתרונות האפשריים. בין מעבירי ההרצאות היו: הרב יעקב אריאל נשיא מכון התורה והארץ, הרב יהודה עמיחי ראש מכון התורה והארץ, אגרונומים ומומחי גינון נוספים.

 

מכון TV

ביעור מעשרות - איך זה קשור גם אליך?

אורך הסרט: 2:28 ד'

עד מתי צריך להפריש תרומות ומעשרות וכיצד מבצעים זאת כיום? מוזמנים לצפות ולגלות

מכון התורה והארץ לשירותך

Magnolia Trees G9e68f0986 640

ברכת האילנות

ברכת האילנות נאמרת פעם אחת בשנה בחודש ניסן כאשר רואים אילנות מאכל המלבלבים ומוציאים פרחים. כאן תוכלו לצפות במידע יישומי לחודשים ניסן- סיוון הכולל את נוסח ברכת האילנות, זמן הברכה וסדר הברכה.

Plum 1892901 640

עדכוני חודש ניסן

הלבלוב והפריחה מתגברים במינים שונים. חיתוך ענף של עצי פרי, גם אם הוא מפריע, מותר רק כאשר הפירות שעליו לפני חנטה או אחרי שהגיעו לשליש גודלם. לכן, יש להוריד ענפים כאלה בזמן ולא להגיע לשלב הבעייתי.

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק