ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ
ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

Unnamed (1) (1)

גינה כהלכה

מכון התורה והארץ מציע הרצאה ייחודית שכוללת את תמצית ההלכות הרלוונטיות לגינה הפרטית ההרצאה מועברת ע"י רב או אגרונום מהמכון. משך השיחה כשעה, ומועברת .בליווי מצגת. אידיאלי לקהילות, כוללים, העשרה למורים, ערב נשים, ועוד
לפרטים והזמנות, שמעון: 052-7710462  
דרוש חוקר (1) (1)

סיור רגבים במכון התורה והארץ

כיתות ט-יא בישיבת רגבים בנגב בבני נצרים, הגיעו לסיור בחודש שבט למכון התורה והארץ. התלמידים סיירו בשטחי המחקר של המכון, ושמעו על תחומי העיסוק הרבים בהם עוסקים רבני המכון בפן ההלכתי-חקלאי. לפרטים והזמנות, שמעון: 052-7710462   

 

Whatsapp Image 2023 01 29 At 13.17.10 (1)

חידון ט"ו בשבט הגדול

לקראת ט"ו בשבט, המכון בשת"פ עם יאיר יעקובי "אנדרדוס" הפיקו סדרת סרטונים משעשת ומלמדת לכל המשפחה. הסרטונים והחידות עלו מידי יום לאתר מכון. ומי שהצליח לענות על החידות נכנס להגרלה על פרסים שווים. בין הפרסים שחולקו לזוכים – רחפן, אופניים, שעונים, שוברי מתנה ל'פריאט האדום'. ברכות לזוכים!

הדגמה מצוות הארץ אלון מורה שבט פג (1)

מדרשת התורה והארץ - פעילות מצוות הארץ

מדרשת התורה והארץ נסעה בחודש שבט לבתי ספר רבים בארץ: כפר תפוח, הר ברכה, אלון מורה, קרני שומרון, פתח תקווה, ועוד. וקיימה פעילויות שכללו 4 תחנות: משקפי מציאות מדומה על מצוות הארץ, משחק שלטים, הדגמה של רב על ערלה וכלאי אילן, ומשחק ODT או יצירה. 

מכון TV

תמרים בבקעת הירדן - אתגרים ויתרונות הלכתיים בעצי התמר

אורך הסרט: 3:02 ד'

כיצד מקימים מטע תמרים חדש וכמה זמן לוקח לבנות מטע שיניב הרבה פירות? צפו בסרטון ולמדו את הדגשים החשובים בגידולי התמר

מכון התורה והארץ לשירותך

תרומות הארץ הדמיה

ספר 'תרומות הארץ'

 ספר 'תרומות הארץ' חלק ראשון על הלכות תרומות לרמב"ם, פרקים א-ה. הספר מכיל ביאורים, פסקי הלכות וחידושים על סדר ההלכות ברמב"ם. הלכות אלו, הלכות תרומות, מעשיות ורלוונטיות לכל אחד מאיתנו, והספר פותח צוהר לכל המעוניין להעמיק וללמוד על הנושאים הנידונים בו.

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק