ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ
ביכורים- עלון מידע תורני מדעי מבית מכון התורה והארץ

חדשות ועדכונים

Screenshot 3

אתר חדש לספר 'הלכות הארץ'

 לאור הביקוש הרב הספר 'הלכות הארץ' שהתקבל בכל תפוצות ישראל בנושא הלכות סדורות על המצוות התלויות בארץ הועלה לאתר חדש שפותח במיוחד עבורו. באתר ניתן לצפות בכל פרקי הספר הכוללים- הלכות תרומות ומעשרות, חלה, ערלה, כלאיים ומתנות עניים.

Screenshot 2 (1)

טבלת שהחיינו

באתר מכון התורה והארץ תוכלו למצוא טבלאות דיני ברכת שהחיינו מעודכנים בלמעלה מ- 100 פירות וירקות שכיחים ונדירים, בתוספת דינים עיקריים של ברכת שהחיינו. כך תוכלו לדעת את הנתונים העדכניים על הימצאות הפירות בשווקים ובשטחים חקלאיים, וההשלכות לגבי דיני ברכת שהחיינו.

Whatsapp Image 2023 09 10 At 11.09.53

בי"ס נועם תושיה - כפר מימון

מדרשת התורה והארץ העבירה פעילות בנושא קיימות ויהדות בבית הספר  נועם תושיה, במועצה אזורית שדות נגב. הפעילות ארכה יומיים מלאים, וכלל הכיתות הספיקו להשתתף בה.  הפעילות כללה: משחק שלטים, מציאות מדומה, יצירה, וכן המחשה על כיצד ממחזרים והקשר בין מצוות הארץ לסביבה וקיימות.

Whatsapp Image 2023 08 28 At 11.53.25 (2)

אוהלי הלכה- ימים נוראים + חג הסוכות

חדש!! "אוהלי הלכה"-  הלכות ימים נוראים וחג הסוכות מונגשות בבהירות על פי פסקי הגאון הרב יעקב אריאל שליט"א.
עכשיו במבצע חגיגי!!
2 ספרים ב60 ש"ח כולל משלוח עד בית הלקוח!! 

מכון TV

האוחזים באדמה | שרון כהן על החלוציוּת של החלוציוֹת

אורך הסרט: 04:33 ד'

שרון כהן בסיפור מדהים על הפרחת חולות חלוצה, ממקום שומם לנווה מדבר פורח. ועל כל הניסים והאתגרים שבדרך. מתוך סדרת רשת - האוחזים באדמה

מכון התורה והארץ לשירותך

Whatsapp Image 2023 09 12 At 10.01.26

ברכת מכון התורה והארץ לשנה החדשה, שנת תשפ"ד

לידידי המכון,
בכניסתה של שנה חדשה אנו נרגשים ושמחים לאחל לכם ולבני משפחותיכם שנה טובה ומתוקה, שנה בה יתגשמו משאלותיכם לטובה לפני אדון כל.
שנת תשפ"ד היא שנת מעשר שני כקודמתה, אך מכל-מקום היא שנה חדשה הקובעת לה 'שנת מעשר' חדשה בכך שאין מפרישים מיבול של שנה קודמת על יבול של שנה זו, אף שהמעשרות שווים. הטעם הפנימי לכך הוא, שגידולי השנה מושפעים ממעשיהם של בני-האדם, שכן 'כל הנהנה מן העולם הזה בלא ברכה כאילו גוזל להקב"ה וכנסת ישראל'. שפע היבול נקבע לפי מעשיהם של ישראל. הברכה לפני האכילה מהווה את הכנת הכלי הראוי לשפע האלוקי ביבול הגשמי.
בכל שנה אנו פותחים 'דף חדש', גם שנראה לנו שהסידור השנתי שלנו יהיה כקודמו, מכל-מקום שערי שמים מזומנים להיפתח לנו על-פי מעשינו, ובידינו ליצור את הכלים אליהם יורק השפע ממרום.
מכון 'התורה והארץ' מאחל לכם, בתוך כל עם ישראל, שהקב"ה יערה עליכם רוח קדושה וטהרה ממרום, שבשנה החדשה יפתחו לכם שערי שמים לברכה ופרנסה טובה.
שנה טוב,
בית 'התורה והארץ'

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק